Dzieciństwo to okres, w którym człowiek poznaje świat, nawiązuje relację z innymi ludźmi i kształtuje swoją osobowość. Dziecko uczy się w tym czasie najszybciej i najwięcej, zadaje mnóstwo pytań, domaga się odpowiedzi, ale też szybko się nudzi. Warto wykorzystać ten czas, zadbać o to, by maluch poszerzał wiedzę o świecie, a jednocześnie rozwijał pomysłowość i kreatywność. Tutaj nieoceniona może być pomoc animatora. Oto korzyści płynące z animacji dla dzieci.
Czym jest animacja dla dzieci?
Animator dziecięcy kojarzy się nam z osobą, która zabawia nasze pociechy w czasie imprezy, eventu. Dzięki animatorowi rodzic ma chwilę wytchnienia od kochanego, ale nadaktywnego dziecka, wymagającego 100% atencji malucha. Z punktu widzenia dziecka animator jest to ktoś, kto otwiera przed dzieckiem nowe horyzonty, oczywiście w ciekawy i zabawny sposób. Istotnie, dobry animator potrafi w czasie prowadzonej przez siebie zabawy nauczyć dziecko nowych rzeczy i rozwijać jego zdolności.
Korzyści płynące z animacji dla dzieci – rozrywka
Rozrywka to główna korzyść z animacji dla dzieci. Pod kierownictwem animatora, dzieciaki grają w różne gry i zabawy. Miło spędzają czas, śmieją się, bawią z rówieśnikami. Niemniej, gry i zabawy są tak wymyślone, aby rozwijały nasze pociechy. Przyjemne z pożytecznym to główna zasada animacji, jakie są prowadzone.
Korzyści płynące z animacji dla dzieci – rozwój intelektualny
Gry i zabawy stosowane przez animatora, są tak przemyślane, aby skłaniały nasze pociechy do myślenia, analizowania sytuacji oraz uruchomienia wyobraźni i kreatywności. Nie są to proste zabawy, a ciekawe gry okraszone zagadkami i innymi zadaniami, z którymi mali uczestnicy muszą sobie poradzić. Jakkolwiek dorosłemu wydają się banalne, to w oczach dziecka stanowią nie lada łamigłówki, których rozwiązanie daje dużą satysfakcję. Korzyścią dla dziecka z takiej animacji jest jego rozwój intelektualny.
Korzyści płynące z animacji dla dzieci – socjalizacja i relacje międzyludzkie
Większość zabaw pod kierunkiem animatora odbywa się w grupie dzieci. Dzieciaki, zwłaszcza te, które są jedynakami lub mają rodzeństwo w dużej rozpiętości wiekowej, mają szansę spotkać się z rówieśnikami, nawiązać z nimi kontakt jak równy z równym. Uczą się także współpracy i pracy grupowej, gdyż niektóre gry są drużynowe. Budują w ten sposób więzi oraz poznają na czym polega zdrowa rywalizacja i szacunek do drugiej osoby.